Ang Rum naghatag sa usa ka gamay nga sipa sa niini nga mga tasty butter cookies. Ang dugang nga butter rum flavoring mahimong idugang puli sa vanilla extra alang sa labi pa nga pahinumdom sa rum kung kini sa imong gusto o ang gusto sa bisan kinsa nga imong giluto niini!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa mantikilya (humok)
- 1 1/4 ka tasa nga asukar (gibahin)
- 3 ka dako nga yolks sa itlog
- 1/2 teaspoon vanilla extract
- Opsyonal: 1/2 ka kutsara nga butter rum flavoring
- 1/4 ka kutsarang almond extract
- 2 ka kutsara plus 1 1/2 teaspoons rum
- 2 1/2 ka harina nga harina (walay pananglitan)
- 2 tablespoons orange zest
Unsaon sa Paghimo Niini
- Cream butter nga adunay 3/4 nga tasa nga asukar hangtud sa kahayag. Pukpok sa mga yolks sa itlog, panimpla, ug rum.
- Sa hinay-hinay, pagdugang sa harina, gamit ang mga kamot aron mag-knead sa katapusan niini.
- Sa diha nga ang minasa nga hapsay, hulma ngadto sa mga rolyo nga mga 1 1/2 ka pulgada nga diametro, ibutang sa lana nga papel ug ibutang sa refrigerator. Chill sulod sa labing menos 6 ka oras, o tibuok gabii.
- Guntinga ang 1/4-pulgada nga mga hiwa ug i-roll ang matag tipik sa mga kamot, aron maporma ang bola. Pag-roll bola sa usa ka sinagol nga nahibiling 1/2 nga tasa nga asukar ug ang orange nga kahamugaway.
- Ibutang sa cookie sheet ug patag sa usa ka flat bottom glass nga ituslob sa sagol nga asukar.
- Magaluto sa lightly greased ug floured baking sheets sa 350 F sulod sa 10 ngadto sa 12 ka minutos. Tipigi ang mga biskwit sa usa ka sudlanan sa hangin nga labing menos sa usa ka adlaw sa dili pa magserbisyo alang sa labing maayo nga palami.
Dugang nga mga Resipe sa Dessert Uban sa Rum
Ang Easy Rum Eggnog Cake Recipe
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 57 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 23 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |