Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tsp
- lana sa oliba
- 1/2 medium nga sibuyas, matahum nga mga tinadtad (mga 3/4 nga tasa)
- 1 lindog nga celery, maayong pagkabuhat nga tinadtad
- 1 ka medium nga Yukon Gold nga patatas, gipanitan ug gi-cubed
- 4 ka copa nga lab-as nga broccoli, lakip na ang mga stems, tinadtad
- 2 tasa nga low-sodium, walay tambok nga manok o sabaw sa utanon
- 1 1/2 ka copa nga walay gatas nga gatas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init sa lana sa medium nga kainit sa sabaw o Dutch nga hurnohan .
- Hinunoa pagsuyod ang sibuyas ug kintsay sulod sa 3 ngadto sa 4 ka minuto, hangtud mahumok ang sibuyas. Idugang ang patatas ug tinadtad nga broccoli, gisundan sa sabaw ug gatas. Dad-a sa usa ka hubag, unya sa pagpakunhod sa kainit, pagtabon ug simmer alang sa 20 minutos, hangtud nga ang mga utanon mao ang malumo nga.
- Tugoti ang sabaw nga pabugnawon ang diyutay, unya ibalhin ngadto sa blender sa 2-3 nga mga batch, ug magkombinar hangtod nga hapsay. Pagbalik sa sabaw sa kaldero ug hinayhinay nga init hangtud nga andam nga moserbisyo.
Per Serving: Calories 88, Calories from Fat 16. Total Fat 1.8g (nakaupo 0.3g), Cholesterol 1mg, Sodium 83mg, Carbohydrate 13g, Fiber 3.1g, Protein 4.9g
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 142 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 6 mg |
| Sodium | 318 mg |
| Carbohydrates | 22 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 7 g |