Ang usa ka classic ug indulgent vegetarian bean dip recipe nga itom nga beans ug daghang cheddar nga keso. Uban sa daghan nga mga adunahan nga gatas ug mantekilya, kini dili usa ka bean ug keso nga ituslob alang sa mga adunay pagkaon, apan kini hingpit nga lamian! Itim nga bean ug keso ituslob ang resipe sa maayo nga paagi sa Bush's® Beans.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 tasa nga mantikilya (o margarine)
- 1 ka dako nga sibuyas (matinud nga tinadtad)
- 2 ka ahos nga cloves (pinugos)
- 1/3 nga tasa sa tibuok nga tumoy nga harina
- 2 ka gatas nga gatas
- 2 8 ounce mga pakete cheddar cheese (shredded)
- 2 lata black beans (15 ka onsa matag usa, gihugasan ug gihumol)
- 1 4.5 ounce mahimo nga green chiles (tinadtad)
- 1 teaspoon nga gulay nga Worcestershire nga sarsa
- 1/4 ka kutsaritang pulang pepper (yuta)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Matunaw ang mantekilya sa usa ka dako nga kaldero sa sabaw sa kainit nga kainit; pagdugang sa sibuyas ug sautee 8 minutos. Idugang ang ahos ug sautee 2 minutos o hangtud nga sibuyas mao ang malumo nga.
- Pag-agas sa harina hangtod nga hapsay; magluto nga sagol, kanunay nga pagpalihok, 1 ka minuto. Sa hinay-hinay, idugang ang gatas, kanunay nga pagpalihok, hangtud nga matig-a. Pagdugang og keso, kanunay nga pagpalihok sa ubos nga kainit hangtud nga ang keso matunaw.
- Pag-agas sa itom nga mga itlog ug ang nahabilin nga mga sagol, hinayhinay nga pagpalihok hangtud nga ang kainit hingpit nga nainit. Pag-alagad sa mainit nga mga chips o crackers.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 498 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 9 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 42 mg |
| Sodium | 442 mg |
| Carbohydrates | 58 g |
| Pagkaon sa Fiber | 15 g |
| Protein | 27 g |