Ang katahum sa martini split split mao nga mahimo nimong usbon ang mga sangkap sama sa imong mahimo sa usa ka tinuod nga saging split . Pinaagi sa pag-adto uban sa usa ka flavored vodka nga imong mahimo sa pagdugang sa imong paborito nga "topping." Ang strawberry, pinya, lubi , o mas daghang tsokolate o saging tanan maayo nga mga kapilian ug adunay daghang uban pa nga mahimo ninyong sulayan.
Dayon adunay gipili nga garnish . Mahimo ka nga mag-ubos ug magpabilin uban sa naandan nga saging nga saging, o usa ka panit nga strawberry o pinya, tingali magdugang og cherry. Adunay mga strawberry ug tsokolate nga mga shir drizzled sa ubos sa baso, ug ang decadent chocolate gituslob ang strawberry o saging. Bisan pa ang imong pagdesisyon sa pag-ilis niini nga ilimnon hingpit alang kanimo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces
- vodka
- 3/4 onsa
- creme de banane o liqueur sa saging
- 3/4 onsa
- creme de cacao
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sangkap ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Gikan sa usa ka maayo nga chilled cocktail nga bildo .
- Pagdayandayan uban sa usa ka banana slice (check sa dugang nga mga garnish mga ideya sa ibabaw).
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 241 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |