Gitukod alang sa National Rum Day (Agosto 16), kining punoan nga punoan sa saging gikan sa pagkaguba sa Inahan sa NYC usa ka tonelada nga makalingaw. Kini usa ka ilimnon nga usa ka lami nga lami ug kung dili ka fan sa saging sa imong mga ilimnon mahimo nimo kining hatagan og usa ka shot tungod kay ang spiced rum makapausab sa lami sa bunga sa usa ka bag-ong kasinatian. Kini, ako nangahas, mao ang usa sa labing maayo nga saging nga saging nga imong makit-an ug makuha ang bunga sa usa ka lebel sa lami nga sophistication nga talagsa ra kaayo.
Aron mahimo ang saging nga saging, nakita nako nga kini labing sayon sa pagputol sa saging ug idugang kini sa sukaranan nga simple nga resipe sa syrup sa panahon sa hubag. Sa higayon nga bugnaw ang syrup, palunga ang bisan unsang mga saging nga saging ug andam na nga moadto.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces Sailor Jerry
- Spiced Rum
- 3/4 onsa homemade nga saging syrup (ratio 1: 1: 1)
- 3/4 onsa
- lime juice
- 1 dash Angostura bitters
- Garnish: caramelized dust nga saging alang sa rim
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagdibuho og usa ka coupe nga bildo nga adunay gibutang nga saging nga abug (asukal nga may caramelized nga homemade nga banana syrup ug si Sailor Jerry Rum).
- Ibubo ang rum, syrup, apog, ug mga bitters ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo .
- Gikan sa giandam nga coupe glass.
Recipe sa maayong kabubut-on: Sailor Jerry Spiced Rum
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 149 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 79 mg |
| Sodium | 32 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |