Uban niini nga 5-ingredient mixture imong himoon ang labing batakan nga piraso sa protina ngadto sa pagkaon nga malipay ka sa pag-alagad sa imong pamilya ug bisan kinsa nga mahimong mohunong. Kini molungtad sulod sa 5 ka adlaw sa fridge.
Kung gusto nimo ang usa ka boilerplate marinade, kini kini. Hingpit alang sa manok , baboy , udlan , ug bisan unsang matang sa isda. Pag-marinate ang manok sulod sa labing menos 4 ka oras, hangtud sa 12 alang sa bukog, sa shrimp alang sa 30 minutos ngadto sa 1 oras, ug isda sulod sa 30 minutos. Ang mustard motabang sa pagpa-emulsify sa marinade, paghimo niini nga mas baga aron kini makahupot gayud sa pagkaon.
Mag-alagad uban sa usa ka Garlicky Garden Pasta Salad, Slivered Wedge Salad o usa ka Modern Greek Salad. Kini usa usab ka dako nga pagsul-ob sa salad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 copa nga lana sa oliba (ekstra nga birhen)
- 2 nga shallots (minced)
- 2 ka ahos nga cloves (
- maayong pagkadunot)
- 3 lemons (
- zest ug juiced)
- 3 ka kutsara nga Dijon mustard
- Hilabihan nga asin ug bag-o nga sili sa lami
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang lana sa oliba, mga shallots, lemon zest ug juice, mustard, ug asin ug pepper sa usa ka panaksan sa usa ka tibud nga adunay takloba. Manguros o magkurog sa pag-ayo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 208 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 142 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |