Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 pound / 450 g butter
- 1/2 nga tasa / 120 mL
- ang lab-as nga basil nga tinadtad ug gipugos sa tasa
- asin ug bag-o nga pepper sa lami
- 4 ka dagkong mga lobina
- 2 tablespoons / 15 mL
- lana sa oliba
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Sa usa ka blender o processor sa pagkaon, kombinasyon sa mantekilya ug basil. Hugpong hangtud nga hapsay. Panahon sa asin ug paminta sa pagtilaw ug pagsagol sa pagsagol. Kon ikaw naggamit og salted butter nga dili nimo kinahanglan nga idugang ang asin. Pagbalhin sa gisagol ngadto sa usa ka gamay nga panaksan, pagtabon ug pag-refrigerate.
2. Pag-andam sa mga ikog sa lobster pinaagi sa pagpikaspikas sa katunga. Aron mahimo kini gamiton ang dako, hait nga kutsilyo. Ibutang ang mga ikog sa lobster sa usa ka pagputol sa likod.
Guntinga ang tunga ngadto sa kabhang sa tibuok nga gitas-on. Piloa balik, pagbungkag sa kabhang. Mahimo nimo gamiton ang mga gamit sa kusina sa pagputol sa kabhang kon kinahanglan nimo. Ibutang ang unod sa lut-od sa lana ug dapit nga giputol sa usa ka preheated grill sa usa ka medium kainit. Pag-ihaw sulod sa 5 ngadto sa 7 ka minutos depende sa gidak-on sa mga ikog sa lobster.
3. Kuhaa gikan sa grill, isul-ob ang dagway sa basil nga mantikilya, ug mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 463 |
| Total Fat | 50 g |
| Tulas nga Tambok | 29 g |
| Unsaturated Fat | 16 g |
| Cholesterol | 148 mg |
| Sodium | 135 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |