Aduna pa bay mas maayo nga paagi sa pagtagamtam sa mga blueberries kay sa usa ka lami nga resipe? Ang mangitngit, tam-is nga mga berry ug ang chewy, crisp top usa sa mga dagkong kombinasyon sa tanang panahon. Kining lami nga resipe usa ka lamian nga paagi sa pagkuha niining mga dili maayong sustansyang mga berry sa imong pagkaon. Sila anaa sa tanan nga listahan sa mga " sobrang pagkaon " tungod sa taas kaayo nga lebel sa mga anti-oxidant.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka copa nga bag-ong mga blueberries, gihugasan ug maayo ang pagkalutaw
- 1/2 nga tasa granulated sugar
- 1 Tbs. cornstarch
- 2 tsp. lemon juice
- 1/3 nga kopa nga puno sa brown sugar
- 1/2 tsp. cinnamon
- 1/3 nga harina sa tasa
- 3/4 tasa nga dali nga pagluto gilukot nga mga oat
- Pinch nga asin
- 1/2 stick mantikilya (4 Tbs.), Nahumok
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka panaksan ang kombinasyon sa mga blueberries, granulated sugar, cornstarch , ug lemon juice , ug isagol aron magkahiusa. Ibubo ngadto sa usa ka gamay nga buttered baking dish.
- Sa samang panaksan nagsagol ang harina, tabunon nga asukar , cinnamon, oats, asin, ug mantekilya. Pag-agas sa usa ka kakha hangtud nga ang sagol nga sagolon ug parehas nga gisagol. Ipatap ang sinagol sa berries ug magaluto sa 375 ° F. sulod sa 40 minutos. Himoa nga cool sa pag-init sa dili pa sa pag-alagad
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 318 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 291 mg |
| Carbohydrates | 57 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 3 g |