Kini nga resipe alang sa nag-unang stewed nga kamatis nga gihimo uban sa lab-as nga kamatis, asin ug pepper, mantikilya, ug asukar. Ihaboy ang pipila nga maayong pagkalinyas nga celery, sibuyas, ug kampanilya nga mga sili alang sa usa ka zestier, mas lami nga panit. Pagdugang og pipila ka mga dash sa Tabasco o pipila ka mga red pepper flakes alang sa usa ka gamay nga kainit.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka dagkong kamatis (o 6 medium tomatoes)
- 1 ka asin nga asin
- 1/8 ka kutsara nga pepper
- 1 ka kutsara nga mantikilya
- 1/4 ka asukal nga asukal
Unsaon sa Paghimo Niini
- Panit ang mga kamatis ug dayon putlon kini sa mga tipak.
- Kaina ang mga kamatis sa medium nga saucepan sa medium-low heat, stirring kanunay sulod sa 5 minutos.
- Padayon sa pagluto sa ubos nga kainit sulod sa 10 ngadto sa 15 ka minutos, kanunay nga pagpalihok, o hangtud nga gitinguha ang pagkaayo nga makuha.
- Idugang ang asin, pepper, mantikilya, ug asukar; pagtilaw ug pag-adjust sa seasonings. Kung gusto nga mag-alagad uban sa mga crouton sa ibabaw.
Mga Resipe nga May Stewed nga Kamatis
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 26 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |