Pag-alagad niining mga tasty nga patatas uban sa mga burger, sinugba nga karne, baboy, o bisan unsang karne o manok.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ngadto sa 2 1/2 ka kilo nga pula nga panit nga patatas
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 1/2 tasa nga gisagol nga sibuyas
- 2 ka gagmay nga cloves nga ahos, minced
- 1 ka kutsarang presko nga tinadtad nga parsley
- 2 tablespoons nga harina
- 1/4 ka sili nga pepper
- 1 1/2 ka gatas nga gatas
- 1 tasa nga ginunting nga mahait nga cheddar nga keso
- asin ug paminta, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pil-a ang mga patatas ug hinay-hinay.
- Hugasan ug taboni ang tubig sa usa ka medium saucepan. Pagdala sa usa ka hubag; pabukala sulod sa 2 ka minutos.
- Pag-ilalom ug hugasan ang bugnaw nga tubig aron mohunong sa pagluto.
- Sa usa ka saucepan, matunaw ang mantekilya sa medium-low heat. Idugang ang dughan nga sibuyas ug sabut hangtud nga malomo; Pagdugang og minced nga ahos ug parsley. Pag-agas sa harina ug pepper hangtud nga hapsay. Sa hinay-hinay, idugang ang gatas, pagluto ug pagpalihok sa medium-low heat hangtud nga matig-a.
- Pag-agas sa keso hangtud nga natunaw ug ang sarsa nga hapsay.
- Ibutang ang hiniwa nga mga patatas sa 2 to 2 1/2-quart casserole, iwisik ang mga lut-od nga asin ug pepper. Ibutang ang parehas nga sarsa sa patatas.
- Pagtabon sa pinggan ug magluto sa 350 ° sulod sa 40 ngadto sa 50 ka minutos, o hangtud nga ang patatas malomo.
Nalangkit nga mga resipe
Creamy Scalloped Patatas uban sa Ham
Giputos nga patatas nga may Bacon
Patatas nga Casserole Sa Andouille Sausage
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 470 |
| Total Fat | 22 g |
| Tulas nga Tambok | 12 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 57 mg |
| Sodium | 598 mg |
| Carbohydrates | 53 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 18 g |