Kining yano nga bake sa oyster mao ang flavorful ug sayon nga ayuhon. Ang mga talaba gipahimutang sa usa ka sinagol nga mga uhong ug berde nga mga sibuyas, dayon usa ka tumoy sa mumho nga mumho.
Paggamit og saltines, oyster crackers, o paghimo sa ibabaw nga adunay gamay nga crackers sa keso.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 2 ka kutsarang berde nga sibuyas (matahum nga mga tinadtad, lakip ang mga tumoy)
- 2 tablespoons parsley (tinadtad)
- 1/2 tasa nga uhong (tinadtad)
- Pagtilaw sa asin
- Pepper sa pagtilaw
- 24 ka medium nga mga oysters
- 1 tasa sa mumho nga mumho
Unsaon sa Paghimo Niini
- Matunaw ang mantekilya sa panit sa medium-low heat; idugang ang tanan nga mga sagol gawas sa mga tipay ug mga mumho. Sa basa nga hinay sulod sa mga 5 minutos o hangtud nga ang mga sibuyas humok.
- Ipahimutang ang mga oysters sa usa ka layer sa usa ka buttered baking dish. Pat-od nga ipakaylap ang uhong ug sibuyas nga sibuyas sa mga oysters; ibabaw uban sa cracker mumho.
- Magaluto sa 450 ka grado sulod sa mga 10 minutos, o hangtud ang mga talaba lutoon.
- Pag-alagad dayon.
Nag-alagad 4.
Mahimo Ka Usab
Gipangita nga mga Oysters
Unsaon Pagtangtang sa mga Talinis
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 158 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 22 mg |
| Sodium | 230 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 3 g |