Ang kining tanan nga wheat banana muffins gihimo uban sa oatmeal, brown sugar ug tibuok nga harina sa trigo. Ang diyutay nga dugos ug orange nga juice naghimo kanila nga labi ka basa ug naghatag kanila sa usa ka palami nga usa ka gamay nga lahi gikan sa ubang mga recipe sa saging muffin.
Recipe sa maayong kabubut-on sa Wheat Foods Council.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 ka tasa nga duga sa orange
- 1 ka kutsara nga grated orange zest
- 2 ka kutsara nga utanon nga lana
- 2 ka itlog
- 1 tasa nga hinog nga hinog nga saging (mga 2 ka saging)
- 1/4 tasa dugos
- 1/4 nga tasa nga puno sa brown sugar
- 2 ka copa nga giluto nga oats
- 1 tasa nga tibuok nga harina sa trigo
- 2 ka kutsara nga baking powder
- 1/2 ka asin nga asin
- Opsyonal: 1/2 tasa nga tinadtad nga walnut (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pre-heat nga hurnohan ngadto sa 400 degrees.
- Pagsagol sa juice sa orange, zest, lana sa utanon, mga itlog, saging, ug dugos sa usa ka dako nga panaksan nga panagsagol. Pag-aghat nga maayo. Sa usa ka linain nga panaksan, isagol ang brown sugar, oats, harina, baking powder, asin, ug mga nut. Pagsagol uban sa liquid nga mga sangkap ug pag-mix gamay hangtud nga ang mga sangkap nga moistened.
- Pagwisik sa muffin cups uban ang non-stick spray ug pun-on ang 3/4 nga puno. Pagluto sulod sa 20 minutos o hangtud nga bulawan nga brown.
Mga Kaloriya / Pag-alagad: 210
Nutrition: (naglakip sa mga walnuts) Ang usa ka pag-alagad naghatag sa gibana-bana: 210 kaloriya, 6 g nga protina, 33 g carbohydrates, 3 g fiber, 7 g fat (2 g saturated), 37 mg cholesterol, 22 mcg folate, 1 mg iron, 193 mg sodium .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 167 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 35 mg |
| Sodium | 214 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |