Ang kini nga flavorful nga cream cheese frosting makahimo igo alang sa usa ka dako nga rektanggulo o duha ka layer cake.
Kini nga resipe gihimo uban sa vanilla ingon nga palami, apan adunay daghang mga lami ug mahimo nga mga pagdugang. Tan-awa ang mga kalainan alang sa dugang.
Ang gidaghanon sa sugar sa confectioners nga imong idugang nagadepende kung mokaylap ka ba o magpainit sa frosting. Gamita ang diyutay alang sa pagkaylap ug labaw pa aron sa paghimo sa usa ka sobrang pag-frosting alang sa piping. Kon ang imong pag-frost mogawas nga hilabihan, matig-a sa gamay nga gatas o cream.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 (8 ka kutsara) stick butter (mahumok)
- 1 (8 oz) nga pakete
- cream cheese (gihumok )
- 3 1 / 2-4 ka tasa nga asukal sa confectioners (mga 1 ka libra, sifted)
- 1 1/2 teaspoons vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka dako nga panaksan sa pag-mix uban sa usa ka electric mixer, gibunalan ang humok nga keso sa cream, mantikilya, ug vanilla hangtud nga mahumot.
- Uban sa electric mixer nga ubos ang gikusgon, dugangi ang powdered sugar sa usa ka higayon; magpadayon sa pagpilit hangtod nga maayo ang pagkasagol. Pukpok sa kusog nga kusog hangtud nga hapsay ug creamy.
- Ang resipe maghimo sa igo nga cream cheese frosting alang sa 2-layer cake.
Mga kausaban:
- Chocolate Cream Cheese Frosting: Sagol 1/2 nga tasa sa sifted unsweetened nga kakaw ngadto sa powdered sugar.Add sa cream cheese mixture.
- Peppermint: Pagdugang 1/2 teaspoon nga peppermint extract. Pagdibuho sa frosting uban sa nahugno peppermint candies, kon gusto.
- Maple: Idugang ang pipila ka kutsara nga puro maple syrup o idugang ang maple extract, aron makatilaw.
- Lemon: Idugang ang 1 1/2 ka kutsara nga lemon kinuha.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 146 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 31 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |