Kining dili mausab nga mga biskwit katingad-an ug yano kaayo. Ayaw pagdugang sa itom nga chocolate chips o giligid nga oats sa imong minasa alang sa usa ka lubag!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga peanut butter
- 1/4 tasa nga asukar
- 1/4 tasa kahayag nga brown sugar
- 1 itlog (gaan nga gikulata)
- 1 ka kutsara nga unsweetened almond milk
- 1 ka kutsarita nga baking soda
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Preheat sa hurno sa 300 F. Linya sa usa ka dako nga linuto sa kalaha nga papel uban sa pergamino ug isalikway.
2. Sa usa ka medium-sized nga panaksan gamit ang usa ka electric mixer sa kamot, i-cream ang peanut butter sa mga sugars hangtud maayo ang pagkahiusa, mga 2-3 ka minutos. Idugang ang itlog, pagsagol hangtud nga hiniusa, gisundan sa baking soda. Ihulog ang minasa, mga 1-2 ka kutsara sa usa ka higayon ngadto sa giandam nga panid ug magaluto hangtud nga ang mga cookie bulawanon nga brown ug ang mga ibabaw nga mga lut-od nahimutang, mga 10-12 ka minuto.
Tugoti ang mga cookies aron bugnaw sa kalaha. Pag-alagad ug pagpahimulos!
** Ang kini nga resipe angay alang sa walay dairy, walay gluten, lactose- free, ug walay pagkaon nga mga diyeta, apan sama sa bisan unsang resipe nga gitumong alang sa mga tawo nga adunay mga alerdyi o mga pagdili sa pagkaon, siguroha nga basahon ang tanang mga nutritional label nga maayo aron maseguro nga walay mga tinago nga mga sagol nga makuha gikan sa dairy (o ubang mga alerdyi, kon kini magamit alang kanimo).
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 84 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 9 mg |
| Sodium | 107 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 3 g |