Kini nga maanindot nga gipahid nga orange nga mantikilya kahibulongan nagsilbi isip usa ka pagkaylap alang sa dali nga tinapay, mufin, waffles, o pancake.
Alang sa usa ka mas tam-is nga mantikilya, dugangi ang usa ka tibuok nga berry cranberry nga sarsa o pulihan ang juice nga orange uban ang matam-is nga orange nga marmalade. Tan-awa ang mga kalainan sa ubos sa resipe.
Ang resipe doble o doblado.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka kutsara nga mantikilya (gihumok)
- 1 ka kutsara nga sugarong confectioner
- 1 orange (zest ug 1 ka kutsarang juice)
- Mahimong gamiton: dash cinnamon
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagsagol sa mga sangkap sa usa ka gamay nga panaksan ug pag-beat uban sa usa ka mixer nga may usa ka whisk attachment o pinaagi sa kamot hangtud nga maayo nga blended. Pag-ayo hangtud sa oras sa pag-alagad.
Maayo kini nga pagkaylap alang sa dali nga mga tinapay, mga biscuit, mga pancake ug mga waffles, o muffins.
Mga kausaban
- Ibalik ang orange juice ug zest sa 1 ka kutsara nga matam-is nga orange nga marmalade.
- Idugang ang 1 ngadto sa 2 ka kutsara sa tibuok nga Berry cranberry sauce alang sa orange nga cranberry butter.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 81 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 23 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |