Ang lab-as nga duga sa lemon ug ang katahum sa pagpuno naghimo niining klasiko nga chess pie nga labi ka espesyal.
Ibabaw ang pie nga adunay usa ka dahon sa whipped cream o whipped topping ug usa ka grating zest lemon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 9-inch nga kabhang sa pie
- 4 ka dako nga itlog
- 1 1/2 ka copa nga granulated sugar
- 1/2 nga tasa nga natunaw nga mantekilya
- 1 ka kutsara plus 2 teaspoons cornmeal
- 3 ka kutsarang lab-as nga lemon juice
- 1 ka kutsara nga pinahumot nga lemon nga panit, dugang pa alang sa garnish, kon gusto
- pinch salt
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pukpok maayo ang mga itlog; idugang ang asukar, mantekilya, ug cornmeal, maayo ang pagkahuman sa matag dugang.
- Pag-agay sa lemon juice, grated lemon peel, ug asin.
- Ibubo ngadto sa wala gibutang nga pie shell.
- Magaluto sa preheated hurno sa 325 F hangtud sa set ug lightly browned, mahitungod sa 45 minutos, o hangtud nga ang usa ka kutsilyo gisal-ut duol sa sentro nga gikan sa limpyo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 322 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 146 mg |
| Sodium | 85 mg |
| Carbohydrates | 42 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 5 g |