Ang Ward Wight usa ka classic whiskey sour sa usa ka pahayag sa grenadine, nga nagdugang usa ka paghikap sa katam-is. Gituohan nga ang Ward Eight gibuhat sa Locke-Ober sa Boston sa kadugayon sa tuig 1898 ug ginganlan sa ika-8 nga ward sa Boston. Adunay pipila ka dugang nga mga istorya nga lahi sa kinsa, kanus-a, ug diin, apan usa ka butang ang gikasabutan: kini gibuhat sa palibot sa ika-20 nga Siglo sa Boston.
Adunay pipila ka mga kalainan sa niini nga resipe, bisan tuod ang mga kinahanglanon sa kasagaran mao ra: whiskey, sweet, sour, grenadine. Ang pipila ka mga resipe motawag alang sa sour mix (nga sa pagkatinuod maasim citrus ug yano nga syrup sa usa ka kombinasyon nga botelya) ug ang uban adunay pag-inom sa mga bato sa collins glass o sa usa ka cocktail o bino nga bildo.
Ang usa sa akong paborito nga mga bourbon alang niini nga cocktail mao ang Woodford Reserve nga nagdugang kini sa usa ka malumo, matam-is nga katam-is nga nagtanom nga maayo sa tam-is nga grenadine, apan ang usa ka rye whiskey, ilabi na kadtong mga bag-ong anaa sa 2010, makadugang sa usa ka maayo nga kalidad nga maayo kaayo ug duol sa orihinal.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- bourbon o rye whiskey
- 3/4 onsa
- lemon juice
- 3/4 onsa
- yano nga syrup
- 1 dash
- grenadine
- Garnish: orange slice ug
- Gidibuho:
- Maraschino cherry
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sangkap ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo o sa usa ka collins nga bildo nga puno sa yelo.
- Gikan sa usa ka cherry ug orange slice flag.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 213 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 14 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |