Kining dali nga vegetarian butternut squash casserole uban sa mga mansanas makahimo sa usa ka maayo kaayo nga vegetarian Thanksgiving side dish.
Ang pag-peeling ug butternut squash nagkinahanglan og gamay nga paningkamot, apan gusto nimo nga gamiton ang presko kay sa frozen butternut squash sa niini nga resipe. Alang sa usa ka vegan butternut squash casserole, mahimo nimo gamiton ang usa ka dairy-free margarine imbes mantikilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 medium butternut squash, gipanitan ug gipakuha
- 2 mansanas
- 1/2 ka tasang brown sugar
- 2 tbsp vegan margarine o mantikilya
- 1 tbsp nga harina
- 1/2 ka tsp asin
- 1/4 ka tsp kanela
- 1/4 tsp nutmeg
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pre-heat nga hurno sa 350 ka grado ug gaan nga grasa ang usa ka square baking pan o casserole dish, mga 8x8 ka pulgada.
- Gamit ang usa ka processor sa pagkaon, tipahi ang butternut squash ug mga mansanas ngadto sa nipis nga mga piraso. O, kung wala ka'y usa ka processor sa pagkaon, mahimo ka nga mag-chop sa gagmay nga mga dice. Ibutang ang kalabasa ug mga mansanas ngadto sa imong giandam nga pan nga linuto sa kalaha o casserole dish.
- Gihugpong ang nahabilin nga mga sangkap sa usa ka tinidor hangtud nga nahugno, ug isablig sa ibabaw sa mga mansanas ug kalabasa.
- Magluto sa imong butternut squash casserole sa oven sa 45 hangtud 55 ka minuto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 309 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 699 mg |
| Carbohydrates | 62 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 3 g |