Usa ka vegan key lime cheesecake, susama sa vegan key lime pie, nga gihimo uban sa non-dairy cream cheese, lab-as nga apog o key nga lime juice ug lutoon sa usa ka graham cracker pie crust. Yum!
Sama sa vegan cheesecake? Susiha ang dugang nga mga dessert sa Vegan dinhi.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka sudlanan nga vegan cream cheese (Tofutti brand labing maayo)
- 1 tasa nga asukar
- 1 tsp vanilla
- 1/4 tasa duga sa apog (o key juice nga apog)
- 2 tsp lime zest
- 2 tbsp cornstarch
- 1 9-inch nga pre-made vegan
- graham cracker pie crust
- Garnish: presko nga prutas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-andam sa hurno sa 350 degrees.
- Sa usa ka blender o food processor, isagol ang vegan cream cheese, asukal, vanilla, juice juice ug zest, ug cornstarch. Pagproseso hangtud nga hapsay ug creamy. Ibubo ngadto sa tinapay nga pie.
- Magaluto sa 50-60 ka minuto, hangtud nga ang cheesecake gamay nga bulawan nga brown sa ibabaw. Tugoti nga pabugnawon, unya tugbaw ang labing menos 2 ka oras sa dili pa mag-alagad.
Pag-alagad sa tumoy nga mga hiwa sa preskong prutas kon gusto.
Mas daghang vegan cheesecake nga mga resipe:
Dali nga Vegan Cheesecake Recipe
Recipe sa Pumpkin Tofu Cheesecake
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 226 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 26 mg |
| Sodium | 124 mg |
| Carbohydrates | 33 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |