Eggnog nga walay mga itlog ? Walay bisan usa ka gamay nga tofu ug soymilk nga dili makontrol. Kini nga eggless " eggnog " dili kaayo baga ug makapahimuot bisan kadtong nag-ingon nga dili sila gusto sa soymilk. Himoa kini nga Vegan, eggless eggnog mix sa wala pa sa panahon, nan ang pagsagol sa mga ice cubes sa wala pa sa pag-alagad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 21 ounce tofu (extra-firm silken)
- 2 tasa
- soymilk
- 2/3 tasa nga turbinado asukar (o light brown sugar, o sucanat o paggamit sa 1/2 nga tasa nga dugos o 1 tasa nga alternate liquid sweetener)
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 tasa nga tubig (bugnaw)
- 1 tasa
- rum (o
- brandy )
- 4 1/2 ka kutsara nga vanilla extract
- 20 ka ice cubes
- Garnish: nutmeg
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang nahugno nga tofu ug soymilk sa blender nga adunay asukar ug asin.
- Hugpong hangtud nga hapsay kaayo.
- Suliti kini ngadto sa usa ka dako nga panaksan o pitsel, ug pag-bohol sa tubig, rum o brandy ug banilya.
- Pag-mix maayo, tabonan ug pabugnawon hangtud sa oras sa pag-alagad.
- Aron makaalagad, tunga ang katunga sa sagol sa blender nga may 10 ka ice cubes hangtud nga mabuak.
- Usba uban sa laing katunga.
- Pag-alagad sa mga baso nga adunay nutmeg nga gisablig sa ibabaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 194 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 28 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 7 g |