Ang usa ka turkey rice nga resipe alang sa crockpot, nga adunay kamatis, carrots, celery, mais, ug lutu nga turkey, uban sa bacon ug seasonings.
Tan-awa usab
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka copa nga turkey sabaw (o manok)
- 2 ngadto sa 4 mga hiwa
- linuto nga bacon (diced)
- 2 14.5-onsa nga mga liso nga kamatis (gisagol, wala madunot)
- 1/2 ka kopa nga carrot (diced o matchstick)
- 1/2 nga tasa nga celery (tinadtad)
- 1/2 tasa sibuyas (tinadtad)
- 1/4 tasa nga kan-on
- 1/2 ka asin nga asin (o gamay pa kon gamiton ang gipalit nga sabaw)
- 1/2 tasa nga mais (frozen)
- 1 sa 2 ka tasa turkey (gisul-it, giluto)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka crockpot o hinay nga cooker , maghiusa sa turkey nga sabaw nga may dughan nga bacon, kamatis, carrots, celery, sibuyas, kan-on, ug asin.
- Tabuni ug magluto sa ubos sulod sa 6 ngadto sa 7 ka oras.
- Idugang ang mga lugas sa mais ug ang diked turkey; pagtabon ug magluto og dugang nga 45 ka minuto ngadto sa 1 ka oras.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1353 |
| Total Fat | 55 g |
| Tulas nga Tambok | 15 g |
| Unsaturated Fat | 19 g |
| Cholesterol | 561 mg |
| Sodium | 941 mg |
| Carbohydrates | 33 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 173 g |