Ang Japanese Tsukimi Soba mao ang mga noodles nga buckwheat sa mainit nga sabaw nga adunay topping sa itlog.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 14 ka onsa nga dried soba (buckwheat noodles)
- 6 ka copa nga dashi nga sabaw
- 1/3 tasa nga soy sauce
- 2 ka kutsara nga mirin
- 1/2 ka asin nga asin
- 4 pasteurized fresh fresh egg
- 2 ka kutsara nga maayong pagkagiskis sa negi o berde nga sibuyas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat dashi nga sabaw, toyo, mirin, ug asin sa usa ka dako nga kaldero aron sa paghimo sa sabaw.
- Lutoa ang soba noodles sa laing kolon, sumala sa instruksiyon sa pagluto nga gipakita sa mga pakete.
- Pag-alagad sa soba noodles ngadto sa upat ka mga panaksan.
- Ibubo ang mainit nga sabaw nga nagbukal sa mga noodles.
- Pag-crack sa usa ka itlog sa ibabaw sa mga noodles sa matag panaksan.
- Isablig ang negi sa ibabaw sa mga noodles.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 213 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 208 mg |
| Sodium | 1,686 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 13 g |