Kini nga dugos nga buttermilk nga tinapay usa ka maayo nga tinapay nga tinapay nga makina. Pagdugang lamang sa tanan nga mga sangkap sa makina ug i-press ang start button.
Aron makaluto o magaluto sa tinapay sa conventionally, gamita ang siklo sa minasa, porma nga mga rolyo o tinapay, ug dayon magaluto sa oven. Paggamit og hugasan sa itlog alang sa usa ka sinaw nga nawong.
Dugos ug buttermilk sa paghatag niini nga lebadura nga tinapay dako nga palami ug sa pagkahan-ay.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 teaspoons patubo
- 3 tasa nga harina sa pan
- 1 1/2 teaspoons asin
- 3/4 nga kopa
- buttermilk (maayo nga natay-og)
- 3 ka kutsarang mantikilya (gihumok)
- 3 tablespoons dugos
- 1/2 nga tasa nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang tanan nga mga sagol sa machine sa tinapay , sumala sa gisugyot sa manufacturer sa tinapay machine. Pagpili sa basic o white bread ug light o medium crust setting.
- Alang sa mga Rolyo: Gamita ang siklo sa minasa, unya pagmasa pag-usab, pagdugang sa pipila ka harina kon stick ang stick. Himoa ang mga rolyo ug tugoti nga mabanhaw hangtud madoble ang gidaghanon.
- Magaluto sa 375 F hangtud nga gamay nga browned.
- Mahimo nimo gamiton ang usa ka hugasan sa itlog ug isablig uban sa mga liso nga imong gipili; poppy, sesame, o caraway.
Mga kausaban
- Gamita ang siklo sa minasa ug pormahon ang tinapay ngadto sa usa ka tinapay. Ibutang kini sa usa ka linuto nga pan nga sinagol o sa usa ka pan.
- Paghugas uban sa paghugas sa itlog nga gihimo sa usa ka dako nga puti nga itlog ug 2 teaspoons nga tubig. Kung gusto, isablig ang tinapay uban sa liso sa liso.
- Magaluto sa 375 F sulod sa mga 30 minutos, o hangtud nga ang paningog magisi sa pag-apil sa ubos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 207 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 13 mg |
| Sodium | 1,276 mg |
| Carbohydrates | 32 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 4 g |