Kining lami nga pan nga pudding nindot kaayo sa iyang kaugalingon. Aron pagpatid sa usa ka notch, dugangi ang chocolate sauce o mga 1/2 ka tasa nga mini chocolate chips sa sinagol sa dili pa mag-baking. Ang mainit nga prutas nakapreserbar usab sa usa ka lami nga sarsa alang niining pudding.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka ons nga gisi sa French o Italian nga tinapay, mga 4 ngadto sa 5 ka tasa
- 3/4 tasa creamy peanut butter
- 4 ka tasa nga gatas,
- gibahin
- 2/3 tasa
- brown sugar
- 1/3 nga tasa granulated sugar
- 3 ka kutsara
- vanilla
- 4 ka dako nga itlog
- 1/2 tasa mini chocolate chips, opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
- Mantikilya usa ka 11x7-inch nga pan nga linuto sa kalaha. Hud nga hurno sa 350 F.
- Ibutang ang gikuniskunis nga tinapay ngadto sa usa ka medium nga panaksan.
- Sa usa ka panaksan, pag-bokana 3 ka tasang gatas nga adunay upat ka itlog ug banilya; ibubo sa ibabaw sa tinapay, stirring sa pagsagol.
- Sa usa ka saucepan, isagol ang peanut butter, ang nabilin nga 1 ka gatas sa tasa, ug sugars. Kaina ang sinagol sa kainit hangtud nga ang peanut butter matunaw ug ang hiniusa nga humok.
- Sag-uloha ang sagol nga peanut butter sa panagsagol sa tinapay.
- Idugang ang mini chocolate chips, kon gusto.
- Ibubo ngadto sa giandam nga pan nga linuto sa kalaha; magluto sulod sa 45 ngadto sa 55 ka minuto, o hangtud nga mahuman.
- Pag-alagad uban sa chocolate sauce o raspberry sarsa .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 506 |
| Total Fat | 25 g |
| Tulas nga Tambok | 9 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 126 mg |
| Sodium | 330 mg |
| Carbohydrates | 56 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 17 g |