Kon ang mainit nga mga adlaw moliko sa mga tugnaw nga kagabhion, mahimo nimong gisaulog ang pagkapukan uban niining lami nga tequila ug apple cocktail .
Ang duha nga Tezón's Blanco o Reposado tequilas nagdugang sa ilang kaugalingon nga mga kinaiya niini nga ilimnon ug nagtrabaho nga maayo sa butterscotch ug cider. Ang Reposado usa ka mas maayo nga pagpili tungod kay kini nagdugang sa usa ka kainit nga mipuno sa cider.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 onsa Tezón Tequila
- 1/2 onsa nga Hiram Walker
- Butterscotch Schnapps
- 1 ka onsa nga apple cider
- 1 ka kutsarita
- lab-as nga lemon juice
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sangkap ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
- Gidibuho uban sa usa ka mansanas sa mansanas.
Recipe sa maayong kabubut-on: Tequila Tezon
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 357 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 39 mg |
| Carbohydrates | 63 g |
| Pagkaon sa Fiber | 25 g |
| Protein | 29 g |