Ang Soul Kiss usa ka makaiikag nga cocktail nga akong nakit-an sa giya nga bartending sa 1936 Just Cocktails ug gipahaum sa modernong mga gusto nga gamay kaayo. Dili ko mahibal-an kon unsaon kini paghulagway gawas sa usa ka fancy, fruity whiskey cocktail nga adunay usa ka paghikap sa klase.
Ang mga lami anaa sa ibabaw sa pisara apan sila nagkahiusa sa usa ka harmonikal nga pamaagi nga nagpatubo sa mga lami sa lami. Ang usa ka dugang nga pagpahiangay nga akong buhaton depende sa imong gusto mao ang pagputol sa orange juice sa usa ka gamay, tingali ngadto sa 1/2 onsa. Bisan tuod ang resipe wala magtino, usa ka panit nga gisagol nga panit usa ka nindot nga garnish dinhi.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces
- whiskey
- 1 ounce
- uga nga vermouth
- 3/4 onsa
- orange juice
- 3/4 onsa
- Dubonnet
Unsaon sa Paghimo Niini
- Palihoka ang tanan nga mga sagol uban sa yelo sa usa ka cocktail shaker .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 281 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 12 mg |
| Carbohydrates | 31 g |
| Pagkaon sa Fiber | 9 g |
| Protein | 12 g |