Ang itom nga bean ug mais nga salad nagsul-ob sa usa ka dali, tangy nga pagsul-ob nga gihimo sa pagpreserbar, juice juice, cilantro, ug nagkalainlain nga mga seasoning.
Kini usa ka maayo nga salad nga mag-alagad uban sa mga sinugba nga burgers o mga steak.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Ang 1/4 nga tasa apricot nagatipig
- 3 ka kutsara nga juice sa apog
- 1 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 1/2 teaspoon chili powder (yuta)
- 1 tasa nga mga lugas sa mais (naluto, gipabugnaw)
- 1/2 nga iceberg lettuce (gamay nga ulo, mga 2 ka copa nga gigisi)
- 1 red bell pepper (medium, diced)
- 1 mahimong black beans (gihumol ug gihugasan)
- 1 mahimo nga lima nga mga liso (o mga liso sa mantikilya, gihumol ug gihugasan)
- 1 jalapeno chile pepper (seeded, finely chopped)
- 1 ka kutsara nga cilantro (lab-as nga tinadtad)
- Garnish: tortilla chips
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga panaksan, pagtapok sa tingub ang apricot mapreserbar, juice sa lime, lana sa oliba, asin, pepper, ug chili powder.
- Pagdugang og mais, lettuce, kampanilya nga pepper, black beans, lima beans, chile pepper, ug cilantro.
- Himoa nga dili maayo ang pagsagol sa mga sagol.
- Himoa nga salad uban sa tortilla chips.
Dugang nga mga Recipe sa Black Bean
- Black Bean ug Rice Salad
- Macaroni ug Black Bean Salad
- Hinay nga Cooker Black Beans nga May Sunog nga mga Kamatis
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 356 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 31 mg |
| Carbohydrates | 63 g |
| Pagkaon sa Fiber | 18 g |
| Protein | 19 g |