Kini nga pan nga linuto nga kolonon nga linuto nga linuto sa kalahian sa hinay nga cooker. Ang veal ug kaubang mga utanon mogawas nga hilabihan ka malumo ug dugaon. Pag-alagad niini uban sa mashed nga patatas ug gravy (resipe sa gravy nga gilakip usab sa ubos) alang sa lami nga pagkaon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- veal pot roast, mga 3 ngadto sa 4 ka libras
- 2 ka kutsara nga lana sa utanon
- asin ug paminta
- 3 medium carrots, ginunting
- 2 ka medium nga sibuyas, giputol ang kwarto
- 4 lindog nga celery, gibutang sa 1-pulgada nga mga tipik
- 1/4 tasa nga tubig
- 3 ka kutsara nga mantikilya
- 3 ka kutsara nga yano nga harina
- 1/3 tasa puti nga bino
Unsaon sa Paghimo Niini
- Dugangi ang veal sa tanang bahin sa lana sa usa ka dako nga skillet. Panahon sa pagtilaw uban sa asin ug pepper.
- Ibutang ang mga utanon ngadto sa crockpot; ibutang ang karne sa bukaw sa ibabaw.
- Ibubo ang tubig ngadto sa kalan-on ug pag-scrape sa ubos. Magluto sa usa ka gamay nga kainit sulod sa usa ka minuto, unya ibubo ang ibabaw sa bukaw sa itlog.
- Tabuni ug magluto sa LOW setting sulod sa 8 ngadto sa 10 ka oras.
- Kuhaa ang karne ug mga utanon gikan sa crockpot ug padayon nga mainitan.
Alang sa Gravy
- Matunaw ang mantekilya sa usa ka saucepan ug pukawon ang harina. Magluto sa usa ka ubos nga kainit hangtud nga hinay ug bula. Idugang ang likido gikan sa crockpot; pagpalihok kanunay, magluto hangtud sa baga ug hapsay.
- Idugang ang alak ug magluto sulod sa 2 ka minutos. Panahon sa pagtilaw nga may asin ug paminta dayon ibubo ang karne sa itlog.
Nag-alagad 8 hangtod 10.
20 Hinay-hinay nga Cooker Pot Roast Recipe
Main Recipe Index
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 413 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 183 mg |
| Sodium | 1,025 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 55 g |