Magtan-aw alang sa usa ka butang nga bag-o nga buhaton sa tanan nga mga ekstra nga mansanas nga mansanas gikan sa punoan sa punoan sa mansanas? Sulayi kini nga mga pritong nga mansanas nga kape, nga ginama sa suka, asukar, ug mga panakot.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka copa nga apple cider vinegar
- 8 ka tasang brown sugar
- 2 teaspoons sa tibuok cloves
- 3 ka tasa nga kaningag
- 8 ka libra nga mansanas nga crab (ibilin ang punoan)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-mix sa suka ug asukar; dad-a ngadto sa usa ka hubag.
- Ibutang ang mga panakot sa usa ka bag nga panapton. Idugang ang mga mansanas sa crab ug panimpla sa syrup ug pabukala hangtud nga ang mga mansanas linghod.
- Kuhaa ang bunga nga may usa ka slotted nga kutsara ug iputos ngadto sa init nga sterilized nga mga tadyaw . Ibubo sa syrup. Pag-seal.
- Pagproseso sa crabapples sa usa ka nagabukal nga tubig nga canner sulod sa 20 ka minutos. Gikan sa 1,001 ngadto sa 3,000 ka altitude nga altitude, proseso sulod sa 25 minutos. Alang sa 3,001 ngadto sa 6,000 ka pye ang gihabugon, proseso sulod sa 30 minutos. Kapin sa 6,000 ka mga tiil, proseso 35 minuto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 209 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 12 mg |
| Sodium | 55 mg |
| Carbohydrates | 38 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 4 g |