Ganahan kaayo ko niini nga Tini Tini sa tingpamulak ug ting-init sa hapon kon ang usa ka suga, mubo nga ilimnon gitawag. Paggamit og usa ka light iced tea alang niining makapahupay nga Vodka Martini ug, siyempre, ang bag-ong pinuga nga lemon juice.
Kini nga martini nagpangayo usab sa usa ka pagsabwag sa palami ug pagdugang sa usa ka gamay nga berry, lavender, rosemary o chamomile ngadto sa steeping tea o paggamit sa imong paborito nga blend sa tsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 3/4 ounces
- vodka
- 1-ounce
- ang iced tea (matam-is)
- 1/4 onsa
- lemon juice (lab-as)
- Gidibuho:
- lemon wedge
- Garnish: asukar alang sa panapton nga bildo
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga adunay ice cubes.
- Pag-uyog pag-ayo .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled nga cocktail nga bildo nga gisagol sa asukal.
- Pahimut-i ang lemon wedge .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 206 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 21 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 6 g |