Kini mao ang usa ka dali ug taphaw nga resipe sa halibut. Ang dato nga kolor sa sarsa sa basting naghatag og daghang kinaiya sa niini nga pinggan. Pag-alagad kini sa ibabaw sa bugas uban sa imong paborito nga mga utanon alang sa usa ka lamian, balanse nga pagkaon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 pound
- halibut steaks
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 2 ka kutsara
- brown sugar
- 1 ka kutsarang lemon juice
- 1 ka kutsara nga soy sauce
- 1 ngadto sa 2 ka cloves nga ahos, minced
- Salt ug pepper sa pagtilaw
- 2 ngadto sa 3 ka gagmay nga berde nga sibuyas, gihugasan ug maayong pagkaluto
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol, gawas sa halibut, sa usa ka gamay nga saucepan sa usa ka medium kainit. Mix hangtud matunaw ang asukar.
- Preheat grill. Ibutang ang halibut steak sa ibabaw sa grill ug magluto sa matag kilid alang sa mga 5 minutos, kanunay nga basting sa sarsa. Pag-ihaw hangtod mahuman. Ang Halibut kinahanglan nga opaque pinaagi sa sa tunga-tunga ug sa flake dali sa usa ka kakha (usa ka internal nga temperatura sa 145 ngadto sa 150 degrees).
- Kuhaa gikan sa kainit, pagdayandayan uban sa tinadtad nga berde nga sibuyas, ug pag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 524 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 167 mg |
| Sodium | 829 mg |
| Carbohydrates | 39 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 57 g |