Ang usa ka gamay nga marmalade, toyo, ug usa ka mansanas makadugang sa lami niining dali nga hinay nga cooker game Cornish game.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka dako nga pagluto nga mansanas (gisul-an, giputol ang kwarto)
- 1 ka kutsara nga soy sauce
- 4 Rock Cornish game hens
- 1 tasa dry white win (o blush wine)
- 3 ka kutsara nga orange marmalade
- 1/2 nga lemon (juice ug rind)
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/8 ka kutsara nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-isag-apod sa apple quarters ngadto sa soy sauce, ug ibutang ang usa ngadto sa lungag sa matag Cornish hen.
- Pag-inom og bino, marmalade, lemon nga panit ug juice, asin ug paminta sa nahabilin nga toyo ug sulud sa mga manok sa Cornish.
- Ibutang ang dughan sa dughan sa usa ka 5 ngadto sa 6-quart nga hinay nga cooker; ibubo ang nabilin nga sarsa sa tanan.
- Tabuni ug magluto sa ubos sulod sa 7 ka oras. Ang Baste usahay human sa 4 ka oras nga pagluto.
- Ibutang ang mga hens sa dula sa usa ka gipainitan nga pinggan; mag-alagad sa humay.
Mahimo Ka Usab
Ang sinugba nga Game Hens nga adunay patatas ug mga carrots
Cornish Hens nga adunay Long Grain ug Wild Rice Stuffing
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 418 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 233 mg |
| Sodium | 386 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 52 g |