Ang mga hens gipasiya sa cornish nga may mantikilya ug napuno sa usa ka flavorful apple nga sausage stuffing. Ang lamian nga palaman nga buhi nga adunay panimpla sa mga manok, mga herbal, sausage, ug mga mansanas. Kini mao ang sigurado nga ang tanan nga mga bisita sa imong sunod nga panihapon nga party.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ngadto sa 8 ka ons sa kadaghan nga pork sausage
- 2 tasa nga toasted cubes nga tinapay
- 1 tasa nga tinadtad nga mga mansanas
- 1/2 nga tasa thinly sliced celery
- 1/4 tasa nga pasas
- 1/3 nga tasa nga tinadtad nga sibuyas
- 3/4 nga tasa natunaw nga mantekilya,
- gibahin
- 5 ka kutsarang sabaw nga manok, gibahin
- 1/4 ka kutsarita nga uga nga dahon, nahugno
- 1/4 ka kutsarita
- panimpla sa manok
- 1/4 ka asin nga asin
- Dash pepper
- 6 Cornish game hens, mga 1 ngadto sa 1 1/2 ka libra matag usa
Unsaon sa Paghimo Niini
- Brown nga sausage maayo unya habwaon sa grease. Idugang ang tinapay cubes, mansanas, celery, pasas, sibuyas, 1/4 nga copa sa nangatunaw nga mantekilya, 2 ka kutsara nga sabaw sa manok, maalamon, panimpla sa manok, ug asin; Mix maayo.
- Sa usa ka linain o tasa, isagol ang nahabilin nga 1/2 nga tasa nga natunaw nga mantekilya ug 3 ka kutsarang sabaw nga manok. Paggahin sa paggamit alang sa basting.
- Ang kahayag sa mga manok sa Cornish nga sinagol nga pagsinina; duol nga mga lungag uban sa mga skewer. Ibutang ang mga hens sa usa ka dako nga kaldero; magaluto sa 400 F sa 1 ka oras, o hangtud nga ang mga hubag sa Cornish malumo. Baste Cornish hens usahay uban sa hiniusa nga nahabilin nga margarine ug manok sabaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1254 |
| Total Fat | 56 g |
| Tulas nga Tambok | 23 g |
| Unsaturated Fat | 18 g |
| Cholesterol | 800 mg |
| Sodium | 737 mg |
| Carbohydrates | 15 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 164 g |