Kini nga resipe sa steak sa pepper nga gihimo uban sa round steak o flank steak, ug kini lamian sa humay o noodles.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka kutsara nga mantekilya o sobrang dalisay nga lana sa oliba
- 1 1/2 ka libra nga round o flank steak, gibutang sa 1/4-inch nga lapad nga mga ginunting
- 1 1/2 ka tasa nga hinay-hinay nga sibuyas
- 1 tasa nga gisagol nga celery
- 1 mahimo (14.5 ounces) nga dughan nga mga duga
- 1 1/2 teaspoons asin
- 1/2 teaspoon nga yuta itom nga pepper
- 1 teaspoon nga asukar
- 2 bay nga mga dahon
- 3 ka dagkong berde nga campanilla, mga binhi ug giputol sa 1/2-inch nga gilis
- 1 1/2 ka kutsara
- cornstarch
- 2 teaspoons nga soy sauce
- 1/4 tasa nga bugnaw nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang lana o mantekilya sa medium-high Brown ang karne sa 2 o 3 nga mga batch aron ang matag batch motabon lamang sa ubos sa skillet nga walay gitas-on. Kuhaa ang karne ug ibutang.
- Bawasan ang kainit ngadto sa medium; Igisa ang mga sibuyas ug celery sa 5 minutos.
- Ibalik ang steak strips sa skillet; idugang ang mga kamatis, asin, pepper, asukar, ug bay mga dahon. Dad-a sa usa ka hubag.
- Idugang ang mga sili; pagpakunhod sa kainit sa pag-ubos, pagtabon, ug pagkalaya sulod sa 10 ka minutos.
- Pagputol sa cornstarch, toyo, ug tubig sa gamay nga pinggan; pagpalihok sa sinagol nga karne. Magluto hangtud nga baga ug tin-aw, mga 1 ka minuto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 323 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 90 mg |
| Sodium | 769 mg |
| Carbohydrates | 10 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 33 g |