Kini ang kinatibuk-ang turkey brine alang sa lami. Ang duga sa mansanas sa niini nga brine naghatag sa usa ka matam-is nga palami sa manok ug hingpit alang sa turkey. Palita ang labing baratong duga sa apple nga imong makit-an tungod kay dili kini igsapayan kung unsa ka daghan ang imong gigastohan ug kinahanglan nimo ang usa ka daghan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka litro nga tubig
- 2 ka litro nga apple juice
- 1 tasa sa lamesa asin o 1 1/2 nga kopa nga kosher asin
- 1/2 nga tasa
- brown sugar
- 10 ka buok nga cloves
- 1 cinnamon sticks
- 1 ka kutsarang black peppercorns
- usa ka kolor sa usa ka orange
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga kawa maghiusa ang asin, asukar ug usa ka litrong tubig. Dad-a ngadto sa usa ka simmer, stirring hangtud nga asin ug asukar nga hingpit nga dissolved.
- Kuhaa ang kolon gikan sa kainit ug idugang ang mga clove, mga cinnamon sticks, peppercorns ug orange zest. Tugoti ang bugnaw nga katugnaw, mga 30 ngadto sa 40 ka minuto. Idugang ang nabilin nga tubig (bugnaw) ug juice sa apple. Pag-ayo hangtud nga mag-uga ang brine.
- Ibutang ang manok sa usa ka dako nga plastik nga sudlanan. Ibubo ang brine sa ibabaw. Brine poultry alang sa 1 ka oras matag pound sa refrigerator.
- Hugasi ang tanang brine gikan sa pabo sa dili pa magluto. Hinungdanon kini aron mapugngan ang turkey gikan sa pagtilaw nga sobra nga salty. Alang sa usa ka mas detalyado nga pagpatin-aw, tan-awa ang akong artikulo sa paghimo sa usa ka pabo .
- Samtang kini nga brine hingpit alang sa turkey o bisan manok, mahimo usab nimo kini gamiton alang sa mga dagko nga karneng baboy.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 42 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 7,078 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |