Ang diyutay nga duga sa lemon naghatag niining simple ug tasty chicken salad nga sobra nga lami, samtang ang mga itlog nga masudlan og panit naghimo niini nga labi ka espesyal.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa nga linuto nga manok
- 1 tasa nga tinadtad nga celery
- 1 ka kutsarang lemon juice
- asin ug paminta sa pagtilaw
- 1/2 nga cup mayonnaise, o kung gusto
- 2 nga hinay nga luto nga itlog, tinadtad
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-abut sa una nga lima ka mga sagol, pagdugang sa igo nga mayonnaise aron madugangan ngadto sa gitinguha nga pagkamakanunayon.
- Piloa ang tinadtad nga itlog.
- Pag-alagad sa dahon sa lettuce ug dayandawa sumala sa gitinguha.
Nag-alagad 6.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 353 |
| Total Fat | 27 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 147 mg |
| Sodium | 272 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 25 g |