Kining malipayon nga panimpla sa panimpla nagdugang sa usa ka talagsaon nga lami sa Turkey kung moadto ka sa pagluto, manigarilyo o lawom nga pagkaluto niini. Hinumdomi, sa diha nga ang paggamit sa usa ka rub sa manok, kinahanglan nga makuha kini sa ilalum sa panit. Ang panit nagpabuto sa lami ug dili motugot sa rub nga motuhop. Kung gusto nimo nga gamiton ang panit niini nga rub, sulayi ang pagdugang sa usa sa mga opsyonal nga mga sangkap.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa / 240 mL brown sugar
- 1/3 tasa / 80 mL nga asukar
- 1/4 tasa / 60 mL asin
- 2 teaspoons / 10 mL ahos powder
- 2 teaspoons / 10 ml nga sibuyas nga powder
- 1 teaspoon / 5 mL
- puti nga pepper
- 1 teaspoon / 5 mL itom nga pepper
- Mahimong gamiton: 1 kutsarita / 5 mL nga powdered smoke flavoring
- Mahimong gamiton: 1/4 ka kutsarita / 1.75 ka kutsara nga pepper pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol sa usa ka medium nga panaksan ug lami. Kon mopili alang sa usa ka spicier rub, idugang ang cayenne pepper sa usa ka gamay sa usa ka panahon. Tilawi, ug dugangi ang dugang kung gikinahanglan. Gamita dayon.
- Kung mag-una sa panahon, tipigi sa usa ka lalom nga sudlanan sa usa ka cool cupboard sulod sa 6 ka bulan. Ayaw ibutang ang bisan unsang rub nga nakit-an sa hilaw nga karne.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 114 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2,836 mg |
| Carbohydrates | 29 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |