Kini nga mga baba sa mga baba sa karne sa tawa nga karne gisagol sa usa ka pula nga suka sa bino ug rosemary marinade ug gipahid nga mainit ug kusog. Usa ka maayong paagi sa pag-andam sa nating karnero.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 10-12 nga mga luyong karnero, mga 1 1/2 ka pulgada ang gibag-on
- 1/2 nga tasa (120 mL)
- lana sa oliba
- 1/3 nga tasa (80 mL) pula nga suka sa alak
- 1 ka kutsara (15 mL) nga uga nga rosemary
- 1-2
- cloves nga ahos, minced
- 1 teaspoon (5 mL) asin sa dagat
- 1 teaspoon (5 mL) itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga chops sa karnero diha sa baga nga plastik nga bag. Paghiusa sa mga sangkap sa marinade ug ibubo ang karnero. Hinayhinay nga magtrabaho ang pag- marino sa tanan nga mga chops, buhian ang sobra nga hangin gikan sa bag ug selyo. Tugoti ang mga chops sa pag-marinade sa refrigerator sulod sa 3-5 ka oras.
- Preheat grill alang sa taas nga kainit. Kuhaa ang mga chops gikan sa marinade ug ibutang sa grill rack. Magluto alang sa 5-6 ka minuto matag kiliran, nga siguradong motan-aw alang sa flare ups.
- Sa higayon nga linuto (145 degrees alang sa talagsaon nga medium, 155 alang sa medium, 165 alang sa maayo nga nahimo), kuhaa gikan sa kainit ug tugoti nga makapahulay sa lima ka minuto nga gitabonan sa dili pa mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1724 |
| Total Fat | 123 g |
| Tulas nga Tambok | 48 g |
| Unsaturated Fat | 57 g |
| Cholesterol | 516 mg |
| Sodium | 815 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 137 g |