Kini usa ka talagsa nga pagtilaw sa rhubarb nga hinay nga gihimo uban sa presko nga rhubarb ug usa ka oat crumb topping. Pag-alagad sa niini nga hinam-is sa usa ka dollop sa whipped topping o scoop sa ice cream .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka tasa
- Rhubarb (tinadtad)
- 3 ka kutsarang orange juice nga sinagol sa 1 ka kutsara nga cornstarch
- 1 tasa nga asukal (granulated)
- 1/2 ka kutsaritang yuta nga kaningag
- 1 ka kutsara nga bugnaw nga mantikilya (guntinga ngadto sa gagmay nga mga piraso)
- 1/4 nga tasa nga natunaw nga mantekilya
- 1/3 tasa nga brown sugar
- 2/3 nga tasa nga harina (giayo ang tanan nga katuyoan)
- Dash asin
- 1/4 nga kutsara nga baking soda
- 2/3 tasa nga giligid oat (dali nga pagluto)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hud oven ngadto sa 375 F.
- Mantikilya usa ka 8-inch square nga pan nga linuto sa kalaha.
- Ibutang ang diced rhubarb sa giandam nga baking dish.
- Pagkanindot sa rhubarb sa orange juice ug cornstarch mixture, unya isablig ang 1 tasa nga asukar ug ang cinnamon; tuldok sa 1 ka kutsara nga giputol ang mantekilya.
- Gabunon ang natunaw nga mantekilya nga adunay brown sugar.
- Pakursa ang harina, asin, ug baking soda; pagsagol sa mga oats.
- Paghiusa sa harina nga oat nga sagol sa brown nga asukar ug nangatunaw nga mantikilya hangtud nga maayo ang pagkasagol. Uban sa mga kamot, ipakaylap ang sagol nga sambog sa rhubarb.
- Pagluto sulod sa 40 minutos.
- Pag-alagad sa init, uban sa ice cream o whipped topping.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 213 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 13 mg |
| Sodium | 161 mg |
| Carbohydrates | 37 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |