Kining malumo nga Moroccan marinade alang sa steak mahimong magamit sa pagluto, pagluto, o pagluto sa usa ka grill pan. Sulayi kini gamiton aron makadugang sa lami sa mga pagtibhang sa tenderloin, o sa paghimo sa sirloin o flank steak . Dobleha ang gidaghanon sa lana sa oliba ug lemon juice kon gusto nimo ang igo nga marinade aron magsilbi nga sarsa.
Hatagi ug kutob sa 6 ka oras alang sa karne nga maani.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 kg (2 ka libra 3 ka onsa) steak
- 2 ka cloves nga ahos, naputol o maayo kaayo nga tinadtad
- 1 1/2 teaspoons asin
- 2 teaspoons
- cumin
- 1 teaspoon nga paprika
- 1/2 teaspoon nga ginger
- 1/4 ka itlog nga itom nga pepper, o labaw pa sa pagtilaw
- 1/8 ka kutsara nga pepper pepper
- 2 ka kutsarang tinadtad nga lab-as nga parsley
- 2 ka kutsarang lemon juice
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-mix sa tanan nga mga sangkap sa marinade sa usa ka panaksan ug idugang ang karne, pagpalihok aron sa pagsiguro nga ang pag-atiman sa patubig magsinaw sa matag steak nga parehas.
- Tabuni ug palambo sulod sa 4 ngadto sa 6 ka oras.
- Pag-ihaw, pag-ihaw, o pagluto sa mga steak sa usa ka grill pan nga adunay taas nga kainit, pag-usab sa usa ka higayon hangtud nga maabot ang imong gitinguha nga pagdonar.
- Tugoti ang mga steak sa paglingkod pipila ka mga minuto sa dili pa magserbisyo.
Tip
Kon imong gipadako ang lana sa olibo ug lemon aron paghimo sa usa ka sarsa, nagreserba sa marinade ug ibalhin kini ngadto sa usa ka gamay nga saucepan.
Simmer ang pag-inom sa 5 ngadto sa 10 ka minutos sa dili pa ibubo ang linuto nga mga steak.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 341 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 111 mg |
| Sodium | 550 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 37 g |