Ang crab nga mga torta lamian, aron magsugod, apan ang pagpangaon niini nagdugang sa palami. Kinahanglan nimo ang usa ka tinuod nga limpyo ug maayo nga pag-ihaw nga grate sa pagluto alang niini nga usa, bisan pa, kini nga resipe mahimo nga usa ka paspas nga paborito!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 6-ounce / 170 g nga lata nga karne sa crab, gipaubos
- 3/4 nga tasa / 180 mL panko breadcrumbs
- 1 gamay nga sibuyas, matahum nga mga tinadtad
- 1 itlog, nga gibunalan
- 2 cloves nga ahos, minced
- 3 tablespoons / 45 mL
- sour cream o Greek yogurt
- 1 ka kutsara / 15 mL nga flat nga dahon nga parsley, maayong pagkabuhat nga tinadtad
- 1 teaspoon / 5 mL nga mainit nga sarsa
- 1 teaspoon / 5 mL asin
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL black pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagsagol sa crab uban ang nabilin nga mga sangkap sa usa ka panaksan nga panagsagol . Pagporma sa crab mixture ngadto sa 4-5 patties. Ibutang sa usa ka mabaw nga pinggan, pagtabon, ug pagpabugnaw sulod sa usa ka oras sa dili pa ang pagluto. Makatabang kini sa patties aron mapreserba ang porma ug dili maputol sa grill ingon nga sila kanunay nga humok dayon human sa inisyal nga pagdumala.
Preheat grill alang sa medium-high heat. Ibutang patties sa usa ka lightly oiled grill grate.
Magluto sulod sa 10 ka minutos, us aka higayona. Kuhaa gikan sa kainit ug serbisyoa dayon uban sa imong paborito nga pahumot. Kini nga mga patatas mahimong mag-inusara nga nag-inusara o gilakip sa salads, sandwiches, ug wrap.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 277 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 294 mg |
| Sodium | 1,391 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 29 g |