Daghang mga hilaw nga pagkaon nga mga resipe ang naggamit sa Nama Shoyu bisan tuod dili kini tinuod nga hilaw. Sa Hapon nga ngalan nagpasabot nga hilaw . Apan ang pulong wala gituyo aron ipasabut nga ang likido wala gayud gipailalom sa taas nga kainit, apan kini wala pa nga pasteurized. Sa pagkaalaot, ang lunsay nga hilaw nga mga kalan-on , ingon man kadtong sa mga walay pagkaon nga gluten, nagkinahanglan og kapilian. Ang asin sa kadagatan dali nga mapuli alang sa saltiness, apan adunay mas lawom, mas lawom nga palami nga nawala. Daghan sa mga hilaw nga komunidad ang nagagamit sa portabello nga mga uhong, ingon sa niini nga resipe, aron sa paghimo pag-usab sa talagsaon nga lami.
Tan-awa usab: Ang imong hilaw nga pagkaon ba tinuod nga hilaw?
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka dako nga portabello nga uhong
- 1 ka kutsara nga asin sa dagat
- 2 ka tasang tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
Ibutang ang uhong ug asin sa blender nga adunay 1/2 ka tasa sa tubig. Pagdugtong sa kusog nga gikusgon sulod sa 10 segundos, hinay-hinay nga idugang ang nahibilin nga tubig sa ibabaw sa ibabaw samtang padayon nga maghiusa. Mahimo nimo tinguhaon nga makuha ang likido aron makuha ang bisan unsang mga tibud nga uhong.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 218 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |