Ang dessert sa Apple gihimo nga sayon gamit ang usa ka layer cake mix ug apple pie nga pagpuno.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 nga pakete (1-layer size) yellow cake mix
- 1 ka copa nga lubi nga lubi
- 1/2 ka kutsaritang yuta nga kaningag
- 4 ka kutsara nga mantikilya, natunaw
- 1 21-ounce mahimo nga pagpuno sa apple pie
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa uga nga cake mix, lubi, ug kanela; pagpalihok sa nangatunaw nga mantekilya.
- Ipadayon ang mahitungod sa 2/3 sa usa ka gisagol ngadto sa usa ka ungreased 8x8x2-pulgada nga linuto sa kalaha pan ug mikaylap uban sa pie pagpuno.
- Gub-a ang nahabilin nga lubi sa lubi sa pagpuno. Magaluto sa 350 ° sulod sa 50 ngadto sa 55 ka minuto.
- Kalan-on ngadto sa mga sud-an nga panghinlo.
- Pag-alagad sa kainit o gipabugnaw uban sa ice cream, kon gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 263 |
| Total Fat | 14 g |
| Tulas nga Tambok | 9 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 113 mg |
| Carbohydrates | 31 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 6 g |