Ang usa ka gasto nga dili mahal nga mahimong lisud pangitaon - kasagaran sa panahon. Ang pie pumpkins mahal kaayo niining panahona sa tuig, maingon man ang tuig nga anaa sa kalabasa nga kalabasa. Kana naghimo niini nga spiced pumpkin mousse recipe usa ka hingpit nga pagpili alang sa usa ka lamian, seasonal nga pagtratar.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 15-oz mahimong pumpkin puree
- 1 tasa plus 2 tasa nga bug-at nga cream (chilled)
- 3/4 nga tasa nga asukar
- 3/4 teaspoon nga kaningag
- 1/4 teaspoon nutmeg
- 1 1/2 teaspoons vanilla extract
- 2 ounce puti nga tsokolate (gikusgahan)
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa unsa nga paagi sa paghimo sa spiced pumpkin mousse :
Sa usa ka medium nga saucepan, pagporma sa tingub sa pumpkin, 1 tasa nga bug-at nga cream, asukar, cinnamon, ug nutmeg. Dad-a ang sinagol sa usa ka malumo nga simmer, kanunay nga pagpadasig, sulod sa 5 minutos. Kuhaa ang kaldero gikan sa kainit ug pukawon ang vanilla extract . Chill sa labing menos usa ka oras sa wala pa mag-andam sa mousse.
Pipila ang nabilin nga 2 ka tasa nga chilled cream ngadto sa mga taluktok. Hinayhinay pagpalihok ½ tasa sa chilled pumpkin mixture ngadto sa whipped cream.
Sa higayon nga ang ½ tasa sa pumpkin hapit hingpit nga ilakip sa cream, pil-a sa nahabilin nga pumpkin. Pag-alagad sa chilled sa puti nga chocolate shavings ingon sa usa ka garnish.
Kini nga spiced pumpkin mousse recipe naghimo sa 8 ka pagkaon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 330 |
| Total Fat | 24 g |
| Tulas nga Tambok | 15 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 69 mg |
| Sodium | 24 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 3 g |