Kining mga red filler nga gisudlan sa mga packet nga adunay flavorful salsa mixture. Makapili ka og usa ka malumo, medyo, o halang nga salsa alang niini nga pinggan depende sa imong lami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kilo (450 g) nga pulang uhot fillet
- 2 ka tasang (475 mL) nga berde nga kampanilya nga ginupit ngadto sa nipis nga mga panaptap
- 1 1/2 nga tasa (360 mL) salsa
- 1 tasa (240 mL) nga tinadtad nga sibuyas
- 1 tasa (240 mL) nga itom nga olibo
- 1/3 nga tasa (80 mL) nga uga nga pula nga bino
- 3 ka cloves nga ahos
- 3 ka kutsara (45 mL) lemon juice
- 2 ka kutsara (30 mL) nga mga capers
- 1 ka kutsara (15 mL) nga lana sa oliba
- 2 teaspoons (10 mL) oregano
- 1 teaspoon (5 mL) nga cumin
- 1 teaspoon (5 ml) asin
- lemon wedges
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sauté nga berde nga paminta, sibuyas ug ahos sa lana sa olibo hangtud nga malomo.
- Idugang ang salsa, bino, lemon juice, oregano, cumin. Dad-a sa usa ka hubag. Bawasan ang init ug simmer sulod sa 8 minutos. Kuhaa gikan sa kainit.
- Preheat grill. Dad-a ang upat ka 12 ka pulgada nga mga piraso sa aluminum foil. Ibutang ang 1/4 sa tiyan sa matag piraso. Ibabaw sa 1/4 sa sarsa. Pil-a ang aluminum foil aron maporma ang mga pakete .
- Ibutang ang mga pakete sa isda sa grill ug magluto dili diretso sulod sa 30 minutos. Susiha nga kini nahuman (internal nga temperatura sa 145-150 degrees F.) ug mag-alagad uban sa lemon wedges.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 473 |
| Total Fat | 14 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 95 mg |
| Sodium | 1,014 mg |
| Carbohydrates | 45 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 41 g |