Ang mga cupcake sa peanut butter sayon kaayo nga himoon uban sa usa ka cake nga mix, andam sa pagsabwag sa frosting ug peanut butter.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 pakete yellow cake mix
- 1 mahimo ang chocolate frosting (andam nga ipakatap)
- 1/3 tasa peanut chunky butter
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Preheat hurno sa 350 °.
2. Pag-andam sa cake mix sumala sa mga direksyon sa pakete, ug pagdugang sa 1/2 nga kopa sa peanut butter lakip ang mga itlog ug tubig.
3. Pilok nga batter ngadto sa mga lamesa nga muffin nga gitaoran og mga tasa nga linuto sa pan, gipuno ang matag usa mga 2/3 nga puno.
4. Magaluto sulod sa 20 ngadto sa 25 ka minutos, o hangtud nga ang cake mobalik sa dihang hinay kaayo.
5. Ibutang ang mga cupcake sa usa ka gantang aron sa pagpabugnaw.
6. Hugpong ang andam nga ibutang sa frosting uban ang 1/3 nga tasa nga peanut butter.
Ang pabugnaw sa mga cupcake. Naghimo sa mga 2 1/2 sa 3 dosena nga cupcake.
Mahimo Ka Usab
Recipe sa Chocolate Peanut Butter
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 41 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 1 mg |
| Sodium | 38 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |