Kining dali nga paghimo sa patatas nga pinggan hilabihan ka dako sama sa pagpuno sa Dosas (crispy rice batter pancake) o kaon sa mainit nga chapatis (Indian flatbread) o parathas (pan-fried Indian flatbread).
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka dagkong patatas nga giputol sa mga bahin ug unya hinay-hinay nga ginunting
- 2 tbsps vegetable / canola / sunflower cooking oil
- 1 tsp sa mustasa nga binhi
- 7-8
- curry dahon
- 2 nga green nga mga chili nga tinadtad
- 1 ka dako nga sibuyas ang tinadtad
- 1/2 tsp turmeric powder
- Pagtilaw sa asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang lana sa usa ka pan sa usa ka medium nga siga. Idugang ang mga liso sa mustasa, berde nga mga chili ug mga dahon sa curry ug fry hangtud nga hunong ang pag-ihi.
- Idugang ang mga sibuyas ug fry hangtud nga hinay.
- Idugang ang mga patatas, turmeric powder ug asin aron makatilaw ug maayo ang pag-mix.
- Magluto hangtud matuman ang patatas.
- Pag-alagad uban sa mainit nga chapatis (Indian flatbread) o parathas (pan-fried Indian flatbread).
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 165 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 200 mg |
| Carbohydrates | 34 g |
| Pagkaon sa Fiber | 11 g |
| Protein | 6 g |