Kining tam-is nga mga patatas hiniwa ug dayon tunawon sa kahingpitan. Panahon sa tam-is nga patatas uban sa asin ug bag-o nga itom nga paminta, Cajun o Creole nga panimpla, o usa ka pagsagol sa cinnamon nga adunay granulated nga asukar.
Pag-alagad sa mga fries pinaagi sa gibitbit nga baboy sandwiches o burgers, o sa pag-alagad kanila uban sa grilled ham ug keso sandwiches.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ngadto sa 3 ka dako nga kamote
- 1 botelya nga lana sa utanon alang sa lawom nga pagprito
- Salt ug bag-o nga itom nga pepper sa pagtilaw
- Opsyonal: cinnamon o cinnamon-asukar
Unsaon sa Paghimo Niini
- Guntinga ang mga kamote sa 1/4 sa 1/2 x 3-inch nga gilis. Ibutang ang mga tam-is nga patatas diha sa yelo nga tubig hangtud nga andam nga iprito.
- Sa usa ka lawom nga fryer o lawom nga saucepan, init nga lana sa utanon ngadto sa 370 F.
- Pag-uga sa mga patatas nga may patatas nga papel ug fry sa mga batch sa 370 F nga lana. Sa diha nga ang mga fries sa lightly browned ug malumo, pagbalhin sa mga tualya sa papel sa habwa, limas. Isablig sa asin ug paminta o asin ug usa ka gamayng kaningag o kaningag-asukar.
Mahimo Ka Usab
Ang Skillet Candied Sweet Potatoes nga adunay Apple Cider Glaze
Ang Skillet Glazed Sweet Patatas
Matam-is nga patatas nga Ravioli nga adunay Brown Butter Pecan Sauce
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 51 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 63 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |