Ang Leap Year usa ka cocktail nga naglibot sukad sa mga 1930 ug kung ang ngalan niini wala sa tip sa tanan nga mga pinulongan, kini labing menos sa likod sa pipila ka mga hunahuna ug usa ka maayo nga pagkabalanse nga alternatibo sa Martini . Kini usa ka matang sa gipalambo nga Gin & It o usa ka orange-flavored nga Emerson .
Kay ang orange liqueur , triple sec ug curacao dili buhaton. Kini nga ilimahayan angay sa usa ka brandy-based, matam-is ug baga nga orange nga gikan lamang sa Grand Marnier o, kung ikaw adunay badyet, GranGala .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- gin
- 1/2 onsa
- matam-is nga vermouth
- 1/2 onsa
- Ang Grand Marnier orange liqueur
- 1/4 onsa juice nga lemon
- Garnish: lemon twist
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sangkap ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-aghat nga maayo .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
- Pagdayandayan uban sa lemon twist.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 206 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 107 mg |
| Carbohydrates | 3 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 3 g |