Ang usa ka mainit nga tasa sa tsaa nga dahon sa kalangitan makahupay-halos sama sa aromatherapy. Ang mahumot nga mga dahon nagpagawas sa ilang kinaiya ug naghatag kanimo sa usa ka spiced tea nga ikaw mobalik alang sa usa ka ikaduha nga tasa.
Ang mga tigulang nga mga tawo sa Caribbean nagtuo nga ang bay leaf tea mahimo nga magpaubos sa imong presyon sa dugo, motabang sa mga problema sa digestive ug bisan sa pagkuha sa labad sa ulo. Ang tambal sa mga nasod buhi pa sa Caribbean. Tinuod man o dili kining mga pag-angkon, usa ka butang ang tino, imong higugmaon kini nga tsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 dako nga presko
- Mga baybayon sa West Indian nga bay
- 2 ka tasang tubig
- Asukar ug gatas (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Idugang ang mga dahon sa bayanan ug tubig sa usa ka kolon, tabonan, ug dad-a sa usa ka hubag sa taas nga kainit.
- Himoa nga hubag sa 3 minutos unya kuhaa ang mga kolon gikan sa kainit ug himoa nga ang tsa curdle alang sa 4 minutos.
- Pagtanom ug pag-inom o patam-is sa imong gusto. Kung naggamit sa gatas, gamita lamang ang usa ka gamay nga splash, ingon nga sobra ka gatas ang makalusot sa lami sa tsa.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 3 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 5 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |